Janet Balaskas & Dominique Sakoilsky ile Aktif Doğumun 7 Sırrı
Janet Balaskas & Dominique Sakoilsky ile Aktif Doğumun 7 Sırrı

 

Janet Balaskas & Dominique Sakoilsky ile Aktif Doğumun 7 Sırrı

Aktif Doğum yolunda 1970’den beri büyük bir aktivist olan sevgili dostumuz Janet Balaskas İstanbul Doğum Akademisi davetlisi olarak dördüncü kez İstanbul’da olacak. Bu sefer “Coşkulu bir doğumun 7 sırrı” kitabının da yazarı Dominique Sakoilsky ile beraber çok yeni bir çalışmayı sunacaklar.

“Kadın bebeği nasıl doğuracağını ve bebekler nasıl doğacaklarını bilirler. Janet Balaskas”

Janet Balaskas tüm eğitimlerinde doğum fizyolojisine ulaşmanın bir mucize olmadığını gösterir. Bu kritik geçişte doğa anne ve bebeğe maksimum kolaylık ve korumayı sağlamıştır. Böylece yeni doğan bebek coşku ve mutlulukla karşılanabilir ve anneliğe harika bir geçiş sağlanabilir.

Bu çalışmada 7 sırlı kelimeyi kullanarak hormonal ve anatomik fizyolojiyi detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Kendi derin duygularımızla bağlantı kurarak fizyolojiyi yaşamak için duygusal bir merak içinde olacağız.

Dominique Sakoilsky tarafından yazılan ve eğitimleri düzenlenen “Doğumun 7 Sırrı” ile çalışacağız. Bunları doğum fizyolojisi ve “Aktif Doğum” bilgileri ile harmanlayacağız.

Gerçek şudur ki kadının sadece serbest hareket etmek veya yerçekimini kullanabileceği dikey doğum pozisyonlarını tercih edip uygulaması bazen yeterli olmaz. Kadının aynı zamanda içgüdüleri ve duyguları ile derin bir bağlantıda olması gerekir. Ama içten gelen bu doğum bilgeliği bazen iç ve dış etkenlerle engellenebilir. Bu durumda doğumlar daha zor ve ağrılı bir hal alabilir. Bu da doğumdaki komplikasyonları arttırabilir.

Bu çalışmada Aktif Doğum çalışmalarındaki yenilikler sunulacaktır ama asıl hedefimiz doğumun aslında ilişkilere dayalı bir eylem olduğunu hatırlatmaktır. Kadın bedeni ile ilişkidedir, bebeği ile ilişkidedir. Annesi, babası, diğer aile üyeleri, destek ekipleri, sağlık ekipleri ile ilişkidedir. Kendi hayat hikayesi, çocukluğu, doğum ortamları ve toplumsal doğum kültürü ile ilişkidedir.

Fizyoloji, anatomi ve psikolojiyi sarmalayan duygusal bir bilgelik üzerinde çalışacağız. Kendinizdeki “7 Sır” üzerinde çalışırken bir yandan da bu basit ve etkili yöntemi eğitimlerinizde nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Bu çalışmada neler var;

  • Aktif Doğum ve doğum fizyolojisi hakkında son güncellemeler
  • Korkuları azaltıp kendine güveni arttırmak.  Fizyoloji, anatomi ve hormonların duygulara bağlantısını anlayarak doğumda ağrıyı dönüştürme.
  • Doğumun duygusal ve psikolojik yönü hakkında derin bir farkındalık.
  • Kişiliğinizi etkileyen iç ve dış etkenleri daha derinden anlamak.
  • Çalıştığınız kadınlar ve ailelerle daha kolay ve derin iletişim kurarak onlara daha geniş ve derin bir açıdan bakabilmek.

 

 

Eğitmenler

 

Janet Balaskas

Janet Balaskas 1970 yılında kurduğu Aktif Doğum ve Hamile Yogası kurumunu 1970 yılında kurmuştur. Hamileler, aileler ile ilgili yaptığı çalışmalarla uluslalarası tanınırlığa sahiptir. Doğum fizyolojisini anllattığı çalışmaları innovative, interaktif ve deneyimseldir. Dünyadaki birçok ülkede eğitimler vermis ve vermeye devam etmektedir. Birçok makale ve kitabı olsa da özellikle yazdığı “Aktif Doğum” kitabı ile tüm dünyada tanınmaktadır.

Düzenlenecek bu çalışma için özellikle sizlere iletilmek üzere şunları yazdı;

“Bu çalışma ilk kez Dr. Hakan Çoker tarafından 2009 yılında davet edilmemden sonra Türkiye’deki 4. çalışmam olacak. Neşe Karabekir ile birlikte yarattıkları “Keşkesiz Doğum“ ekip ve doğum modeli kendi çalışmalarımla birebir örtüşmektedir. Bu doğum ekibi kesinlikle Aktif Doğum isteyen her ailenin de temel ihtiyacıdır. Yeniden İstanbul Doğum Akademisi davetlisi olarak İstanbul’a geliyor olmak şimdiden beni heyecanlandırıyor.”

Janet Balaskas ve Aktif Doğum hakkında daha fazla bilgi için:  www.activebirthcentre.com.

 

Dominique Sakoilsky

Doğum yolundaki kariyerime 1990 yılındaki Aktif Doğum Eğitimi ile başladı. 30 yıl sonra hala doğum ve hamilelik alanında çalışmaktan büyük heyecan duyuyor. 25 yıldır doula, doğuma hazırlık eğitmenleri ve kadın sağlığı destekçilerine İngiltere, Portekiz, Litvanya ve Brazilya’da eğitim veriyor. Halen UK-Bristol’da aile terapileri ve kraniosakral terapiler konusunda eğitimler veriyor.

Aynı zamanda da Janet Balskas Profesyonel Eğitim Ekibi içinde yer alıyor.

2007 yılında yazdığı “Coşkulu bir doğumun 7 sırrı” isimli kitabı ile doğum yapacak ailelere ve doğum eğitmenlerine başka bir bakış açısı getirdi.

Dominigue Sakoilsky hakkında daha fazla bilgi için; www.dominiquesakoilsky.com

 

Tarih: 11-12 Mayıs 2019 

Saat: 10:00-18.00

Yer: İstanbul – Nişantaşı

Kayıt ve bilgi  için 0531 258 51 98 veya email  bilgi@dogumakademisi.com

0212 240 5935 (10.00 -18.00)

Valikonağı Cad. Sezai Selek Sok. Nevide Apt. No:22/4 Nişantaşı / İstanbul

İLETİŞİM FORMU

FacebookTwitterInstagram
© 2013-2019 İstanbul Doğum Akademisi Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim